Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ów nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania bardzo wiele wspaniałych rzeczy. Jeśli zatem chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to jak najbardziej warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście znajdujący się w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – z tego też powodu aktualnie znajdziemy w nim całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak dużym państwem, że dobrze jest zapuścić się nieco dalej na wschód, ponieważ także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie z całą pewnością należy do absolutnie najpiękniejszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć całe mnóstwo śladów polskiej kultury, zatem może to być doskonała lekcja historii.
źródło: www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Ciekawe wpisy tematyczne: