Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeśli umiejętnie podejdziemy do tego tematu, możliwe, iż będziemy mieli np. 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być również być za częste – ciągle Polska jest krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednakże wcale nie jest powiedziane, iż trzeba koniecznie siedzieć w weekend we własnym mieszkaniu, ogródku czy na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Berlina albo Rzymu.

Każdego roku, w szczególności wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże pieczywo. To dobrze, w końcu poznawanie odmiennych państw, kultur, jedzenia, itp. jest niesamowicie interesujące, lecz także rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną można pojechać samemu, ew. z grupą znajomych, lecz także z biurami podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Lizbonie – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, iż oba rozwiązania mają dużo zalet.

Dla takich osób, które wolałyby jechać samochodem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. W końcu chociażby Toruń to miejsce, gdzie możemy miło spędzić weekend. Ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradza się Zakopane. Zakopane to bardzo popularny kurort wakacyjny, lecz kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez podróżnych – szczególnie tych z Warszawy.
źródło: creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Ciekawe wpisy tematyczne: